ORTODONTİK EMZİKLER

Ortodontik Emzikler / Şeffaf Emzikler / Opak Emzikler

Emzikler bebeklerin doğal emme içgüdülerini tatmin ettiği gibi onları sakinleştirip güven hissi verdiklerinden bebekler için yararlıdır. Doğumu izleyen haftalarda bebeğin en güçlü refleksi emmek olduğundan emzik sayesinde üzerindeki gerilimi atar, sakinleşir ve uykuya daha kolay dalar. Emzikten kaçınmak yerine, bu konuda doğru bilgi sahibi olmak ve bebeğe uygun bir şekilde emzik vermek gerekir.

Özellikle diş çıkartan bebeklerde emzik kullanılması önerilir çünkü emzik verilmeyen bebek bir süre sonra parmak emmeye veya biberonu emzik gibi kullanmaya başlayabilir. Parmak emmeye alışan çocuğun bundan vazgeçmesi çok uzun yıllar alıp damakta ve dişlerde sorunlar ortaya çıkarabilir, oysa çocuğu emzikten vazgeçirmek çok daha kolaydır. Anne ve babaların en çok dikkat etmesi gereken nokta; bebekleri gergin, sinirli ve huysuzken onu susturmak için emziği tek çare olarak görmemektir. Ağlayan bebeği susturmak için önce şefkatle yaklaşarak sakinleştirmeye çalışmak gerekir. Bebeğin emziğe bağımlı olmasını engellemek için ağzında emzikle uyumaya devam etmesine izin vermemenizi, uykuya daldıktan sonra onu uyandırmadan emziği ağzından almanızı öneririz.En son kalite ve güvenlik standartlarına uygun olan Mamajoo emziklerin uçları yüksek kaliteli şeffaf, tatsız ve kokusuz silikondan üretilmiştir.  İdeal yumuşaklıkta, pürüzsüz ve kolay temizlenebilen silikon emzik uçları, emziğin tüm diğer parçaları gibi bebeklerin sağlığı için uygun olmayan Bisfenol-A içermez. Mamajoo Emziklerinin silikon ucunun ortodontik (damaklı) formu bebeklerin diş ve damak gelişimini destekleyecek,  emzik kalkanındaki geniş hava delikleri ise salya birikimini önleyecek, hava akışını sağlayacak ve cilt tahriş riskini en aza indirecek şekilde tasarlanmıştır. Emzik tutma güvenlik halkası ise gerektiğinde emziği ağızdan çıkarmak için tutmak ve taşımak içindir. Tüm bu özellikleri nedeniyle bebeğiniz için doğumdan itibaren Mamajoo emziklerini güvenle seçebilirsiniz.

Mamajoo emziklerinin, 0-18 ay arası bebekler için 3 farklı boyda değişik renk seçenekleri bulunmaktadır.

Emzik kalkanı
havalandırma deliği
  Tutma güvenlik halkası
Orthodontic silikon emzik
  Mamajoo emzikleri saklama kutusu ile birlikte ambalajlanmıştır ve böylece hem tüketicilerimize ekonomik ve kullanıcı dostu bir ürün daha sunmuş hem de atılan değil çevre dostu bir ambalaj çözümü bulunmuştur. Ürün ambalajında bulunan saklama kutusu kaynatılarak veya Mamajoo sterilizörleri ile steril edilebilir ve emzikleri hijyenik olarak saklamak üzere tekrar kullanılabilir.

   


ORTODONTİK EMZİKLER

 

Biberonlar
Biberon Emzikleri

AKSESUARLAR
Eğitici Biberon Kulpları
Biberon Kapatma Halkaları
Silikon Diş Kaşıyıcılar
Emzik Saklama KutusuGöğüs Pompaları
Anne Sütü & Mama Saklama Kapları
Silikon Göğüs Ucu Koruyucu Seti
Tek kullanımlık Göğüs Pedi


Buhar Sterilizörleri
Biberon & Mama Isıtıcıları